Genel Müdürün Mesajı

Değerli İş Arkadaşlarım,
Saygıdeğer Proje Paydaşlarımız;

 

Piramit Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak kurulduğumuz 1987 yılından bu yana tam 33 yıl geçmiş.  Genç, dinamik ve idealist bir ekiple başladığımız o günlere dönüp baktığımda, geldiğimiz nokta; ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım için gurur kaynağı olduğunu dile getirmek isterim. Geçen 28 yıl içinde büyük projelere imza attık. Bu dönem içinde özelikle Sanaa – Yemen Yağmursuyu, Dünya Bankası’na Elbistan (Kahramanmaraş) İçmesuyu Müşavirliği, Birleşmiş Milletler Sivas – Erzincan Kalkınma Projesi, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Projeleri, İSU Kocaeli Arıtma Tesisi Projeleri şirketimiz için hem teknik hem de müşavirlik hizmetleri olarak bize çok şey kazandırdığını belirtmek isterim.

 

Bugün Piramit Mühendislik olarak uluslararası projelere teklif verip, yetkinliği ile Türk Cumhuriyetleri, Rusya Federasyonu, Ortadoğu ve Afrika’da bir çok projeye imza attık.  Özellikle Rusya, Kazakistan, Cezayir ve Yemen’de yüklendiğimiz projelerdeki başarılarımız bizi süreç içerisinde cesaretlendirmiştir. Bu bağlamda Kuzey Afrika ülkeleri ve Frankofoni  ülkelerinde faaliyetlerimizi artırmak adına 2013 yılında Cezayir Ofisimizi açtık. Türk inşaat ve müşavirlik sektörünün dünyadaki başarıları bizim her zaman gurur kaynağımız olmuştur. Piramit Mühendislik ve Müşavirlik olarak dünyadaki sektörel gelişmeleri takip etmek ve buna göre konumlanmak bizim vazgeçilmez temel ilkemizdir. Şunu iftiharla söylemeliyim ki çalışma arkadaşlarımın ve koordinatörlerimizin üstün gayretlerinin yanında teknik yeterlilikleri de bizi kurumsallaşmaya götüren etkenlerin başında geliyor. Markalaşmamızdaki temel değerlerimizin doğru fiyat analizi, teknik yetkinlik, zamanında teslim ve en önemlisi de bence etik kurallarına uygun hareket etmekten geçtiğine inanıyorum. Çünkü çözüm odaklı olmayan hiçbir şirketin kurumsallaştığını görmedim.

 

İnsanın yaşam kalitesini yükseltmek ve daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak adına hareket eden sektörümüzdeki başlangıç noktasının alanımız olması bize güç ve sorumluluk yüklemektedir. Bugün merkez ofisimizdeki yönetim kadroları ve bazı projelerde işbirliği yaptığımız paydaşlarımızla büyük bir aileye dönüştük.

 

Bundan sonraki temel isteğimiz şirketimizin kişilerden bağımsız bir yapıya kavuşturulması, birikimin ve deneyimin genç yönetici arkadaşlarımıza aktarılmasıdır. Bu vesile ile bugüne kadar bize inanan işverenlerimize, emeği ile bize katkı sağlayan çalışma arkadaşlarıma ve Piramit Mühendislik dostlarımıza teşekkürü bir borç bilirim

 

Saygılarımla

Yönetim Kurulu Başkanı

Adnan Bilgin
İnşaat Mühendisi